Okolní turistické cíle

Vitiška

Vitiška je významné místo pro start hřebenových výletů pro občany Teplicka. Zdejší rozcestník leží na trase Krušnohorské magistrály, vydat se můžete směrem na Cínovec, Dlouhou Louku, na Moldavu, Fláje nebo do německého Rehefeldu a Altenbergu. Výletníci mohou parkovat zdarma na vrcholovém parkovišti. Pokračovat odtud se dá pěšky nebo na kole, v zimě na běžkách. Lokálním výletním cílem je výšlap na Pramenáč.

Pramenáč 

Jedním z vyšších vrcholů Krušných hor je se svou výškou 909 m n. m. Pramenáč (asi 2 km od horské obce Mikulov). Výstup na Pramenáč oblíben zejména svou nenáročností, pozvolným stoupáním a krásným výhledem z vrcholu. Cestu zvládnete i s kočárkem a babičkou.

Kamenné slunce v Krušných horách

Nedaleko od Moldavy v Krušných horách, přímo nad horskou chatou Vitiška , se rozprostírá široký horský hřbet s vrcholem Pramenáč / 909 m/. Na jeho jihovýchodním příkřejším svahu jsou roztroušeny skalní útvary. Na jednom z těchto skalisek, přímo u lesní cesty, se nachází přírodní zajímavost - Kamenné slunce. Kamenná slunce vznikla při sopečné činnosti v minulosti, kdy sopečným výbuchem do výšky vystřelené kameny ochlazené spadly do žhavé lávy, která se kolem nich paprskovitě smršťovala

Krušnohorská železnice Most-Dubí-Moldava

Raritou mezi tratěmi v krušnohorském regionu je vysokohorská trať č. 135 z Mostu do Moldavy v délce 40 km. Trať se ukrývá v lese, šplhá místy až 25 promile strmým stoupáním. Její součástí je řada viaduktů, mostů a tunelů. Několikrát v roce, při různých příležitostech, se lze svést historickou parní mašinou nebo jinými historickými vozy. 

Vlčí kámen

Skalní útvar Vlčí kámen(614m.n.m.) leží na modré turistické značce.Dosáhnout jej můžeme cestou z obce Mikulov,Dubí nebo Střelná.Po dosažení bodu Vlčí kámen nás k samotnému skalnímu útvaru dovede směrová šipka(cca 100m).Vlčí kámen nabízí krásné výhledy na Teplice,jezero Barbora nebo Komáří vížku. 

Štola Mikulov 

Ve starém mikulovském rudném revíru se nachází celá řada důlních děl z 13 - 19.století. Štola Lehnschafter je však jedno z nejrosálejších a nejstarších důlních děl v Mikulově. V této štole se těžila stříbrná ruda již od 13.století a těžba zde skončila kolem roku 1851. Štola je z velké části ražena ručně,to znamená želízkem a mlátkem.V pozdějších letech se těžba přesunula do spodních pater a důl se tak rozrostl o dalších 10 pater do hloubky. Celkem má důl 12 pater a je bezmála 250 metrů hluboký.

Bouřňák  

Vrchol Bouřňák, známý především jako středisko zimních sportů, má své kouzlo i v létě. Jednak svými typickými chráněnými "Buky na Bouřňáku", které jsou pověstné svými pokroucenými kmeny z důvodu klimatických podmínek. Druhak pak svou polohou a zajímavými výhledy do údolí, a pro někoho i zajímavými výhledy do hnědouhelné pánve, na šachtu a zdejší ledvickou elektrárnu. Pro cyklisty zdejší nadšenci v létě pořádají rozličné soutěže ve sjezdu na kole (ať už na rychlost dolů po sjezdovce, ve dne nebo v noci). 

Větrná farma U Tří pánů 

Energetická politika dorazila i do Krušných hor. Posledním počinem v tomto směru je výstavba 3 větrných elektráren na Teplicku. V červenci vyrostly na Vrchu tří pánů tři stožáry a významně tak upravily panoráma hřebene hor.

Železniční muzeum Dubí 

V památkové chráněné budově vzniká postupně malé železniční muzeum. Prozatím je v rámci muzea přístupná dopravní kancelář a kancelář přednosty. V budoucnu zde bude expozice osobní a zavazadlové pokladny a čekárna, která by měla sloužit svému původnímu účelu. 

Kostel Sv.Mikuláše

Původní kostel byl evangelický. Jeho budova byla koupena v roce 1551 od Jana Stolcenberga a přeměněna na evangelickou modlitebnu. V roce 1629 byl kostel reformován a 4.5. téhož roku vysvěcen na katolický. Prvním knězem byl páter Leonard Leflát. Jako první pastor v evangelickém kostele byl v roce 1608-1609 Eliáš Soheding z Mostu. Tak jak dnes kostel vypadá byl postaven resp.opraven v červnu 1752 a znovu vysvěcen 11.10.1770 vikářem J.Strublem. Zvony byly ulity v roce 1650 Gabrielem Hilligerem v Saském Freibergu. Jen jediný zvon je doposud na věži, zbývající byly za 2.světové války nacisty odvezeny do Hamburku. 

Přehrada Fláje

Vodní nádrž vznikla na Flájském potoce v roce 1963 za účelem zásobení vodou podkrušnohorské oblasti. Přehradní hráz je betonová, pilířová (tedy uvnitř dutá), jediná svého druhu v České republice. 

Obora ve Mstišově

Nenáročný výlet vhodný především pro malé milovníky zvířátek. V oboře můžete vidět jeleny, laně, koloušky, divoká prasata a další zvěř. Parkování je možné přímo před oborou, za poplatek. Vstupné do obory je dobrovolné, na místě je možné zakoupit sušené pečivo a další krmivo.

Lanová dráha na Komáří vížku

Dvousedačková lanovka s celoročním provozem vás dopraví z centra města Krupky na vrchol Komáří vížky, kde se v blízkosti stanice nachází Horský hotel Komáří vížka s vyhlídkovou restaurací. Lanová dráha na Komáří vížku je nejdelší sedačková lanovka bez mezistanice v České republice.